Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Aktualności

Podążaj za pieniędzmi – relacja z seminarium FAOO

02.11.2017

27 października FAOO zorganizowała specjalistyczne seminarium fundraisingowe „Podążaj za pieniędzmi”. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak przygotować kampanię kapitałową (Capital Campaign) oraz jak przekonać do pomocy kluczowych darczyńców (Major Donors). Zajęcia poprowadził dr John Baguley – dyrektor  International Fundraising Consultancy z Londynu, związany wcześniej m.in. z : Amnesty International, Friends of the Earth czy Oxfam.

czytaj więcej

XXIX Webinarium FAOO - 4 pomysły na usprawnienie fundraisingu

01.11.2017

Jesień w FAOO upływa pod znakiem fundraisingu. Po specjalistycznym seminarium fundraisingowym z Johnem Baguleyem zapraszamy na kolejne spotkanie, tym razem wirtualne. 13 listopada, o 13.00, Andrzej Pietrucha z zespołu FAOO podzieli się swoimi refleksjami i ciekawostkami z konferencji fundriaisingowej CEEFC, która odbyła się w październiku w Bratysławie.

czytaj więcej

Kampanie kapitałowe i „major donors” – specjalistyczne seminarium fundraisingowe FAOO

27.09.2017

Zapraszamy na bezpłatne, jednodniowe seminarium prowadzone przez dr. Johna Baguleya – dyrektora International Fundraising Consultancy z Londynu. Zajęcia adresowane są do organizacji, które prowadzą już podstawowe działania angażujące darczyńców i planują uruchomienie nowych form fundraisingu.

czytaj więcej

XXVIII Webinarium FAOO - Telemarketing w fundraisingu? Nie tylko dla dużych i bogatych!

21.09.2017

Zapraszamy na kolejne spotkanie online dotyczące fundraisingu. Tym razem nasza ekspertka, Magda Sadłowska, zaprezentuje jedną z ważnych technik zbierania środków od darczyńców – telemarketing, czyli wykorzystanie rozmów telefonicznych do pozyskiwania środków.

czytaj więcej

"Rozwój organizacyjny dla zaawansowanych" - krok po PROMENGO

19.09.2017

W połowie września FAOO zainaugurowało kolejny program edukacyjny związany z zarządzaniem organizacjami pozarządowymi. Tym razem skierowany do absolwentów i absolwentek PROMENGO, którzy w swoich organizacjach mierzą się ze zmianami.

czytaj więcej

2 edycja programu "Strażnicy" już trwa!

16.09.2017

14 września rozpoczęła się druga edycja "Kursu fundraisingu dla organizacji prowadzących dzialania strażnicze", zwanego powszechnie "Strażnikami". Webinarium otwierające było okazją do pierwszego kontaktu z osobami uczestniczącymi i do przekazania "na żywo" najważniejszych informacji dotyczących programu.

czytaj więcej

XXVII Webinarium FAOO – Aspekty prawne crowdfundingu

05.09.2017

Już w najbliższy wtorek, 12 września, o 13.00 rozpoczynamy kolejne spotkanie online dotyczące fundraisingu i prawa. Nasz ekspert, Grzegorz Wiaderek, zajmie się tym razem crowdfundingiem – zbieraniem pieniędzy na działania organizacji i realizację projektów poprzez Internet, z wykorzystaniem specjalnych platform umożliwiających łatwy (?) kontakt z potencjalnymi darczyńcami.

czytaj więcej

XXVI Webinarium FAOO - Na co uważać przy zawieraniu umów sponsoringowych?

31.07.2017

Zapraszamy na kolejne webinarium, tym razem związane z szeroko rozumianym fundraisingiem – bo przecież znalezienie „sponsora” to jedno z marzeń osób zajmujących się zapewnieniem finansowania organizacji pozarządowych. 10 sierpnia, o godzinie 10.00, spotkanie z prawnikiem Grzegorzem Wiaderkiem.

czytaj więcej