Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Aktualności

Jak wprowadzić zmianę w organizacji i przetrwać, a nawet się rozwinąć -zapraszamy na kurs!

10.01.2019

Zapraszamy do udziału w specjalnym kursie przeznaczonym dla zaawansowanych menedżerek i menedżerów organizacji pozarządowych, którzy chcą (lub muszą) zmierzyć się zmianą w swoich organizacjach.

czytaj więcej

Menedżerze/menedżerko NGO – kim jesteś i czego potrzebujesz?

20.12.2018

Weź oddech od atmosfery świątecznej i podziel się z nami swoją opinią o osobach zarządzających organizacjami pozarządowymi! I o sobie. Zapraszamy do udziału w drugiej edycji badania „Kim jest menedżer/menedżerka NGO i czego potrzebuje”!

czytaj więcej

Konsultacje dotyczące Funduszu Aktywni Obywatele - zapraszamy!

18.12.2018

Fundacja im. Stefana Batorego, Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" oraz Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich zapraszają do udziału w konsultacjach dotyczących Funduszu Aktywni Obywatele. Do 8 stycznia czekamy na Wasze głosy online, zapraszamy też na główne spotkanie konsultacyjne, 17 stycznia w Warszawie.

czytaj więcej

Zimowa Szkoła Fundraisingu FAOO

18.10.2018

Zapraszamy na bezpłatny, intensywny kurs pozyskiwania środków ze źródeł prywatnych, który przygotowaliśmy na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Oferta skierowana jest do organizacji, które zajmują się ochroną praw człowieka, pomocą uchodźcom, zapewnianiem równości praw i szans mniejszości oraz innych grup zagrożonych marginalizacją i wykluczeniem.

czytaj więcej

Konkurs na najlepszy artykuł naukowy na temat społeczeństwa obywatelskiego!

10.10.2018

Zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników uczelni i inne osoby zajmujące się działalnością naukowo-badawczą do udziału w konkursie „Kwartalnika Trzeci Sektor” na najlepszy artykuł. Do wygrania nagroda w wysokości 5000 zł i publikacja w punktowanym czasopiśmie naukowym.

czytaj więcej

Fundraising dla zabieganych. Jak komunikować się i pozyskiwać środki w czasach ciągłej zmiany

21.09.2018

Media społecznościowe, telewizja, gazety, radio czy kontakt bezpośredni? W czasach ciągłej zmiany nie ma prostej odpowiedzi na pytanie o to, jak najlepiej zwrócić uwagę darczyńcy na naszą organizację. Wyzwaniem jest także budowanie fundraisingu w fundacji lub stowarzyszeniu bez sztabu pracowników i środków na inwestycje. Zapraszamy na bezpłatne dwudniowe, warsztatowe zajęcia z fundraisingu i komunikacji dla NGO w języku angielskim prowadzone przez Alice Ferris oraz Jima Andersona z agencji GoalBusters Consulting (USA), która w ciągu kilku lat działalności pomogła organizacjom non-profit w Ameryce pozyskać od darczyńców ponad 100 mln dolarów.

czytaj więcej

Międzynarodowa Konferencja Fundraisingu w Bratysławie

05.09.2018

Od 9 do 11 października w Bratysławie już po raz dziewiąty organizowana jest największa w naszej części Europy konferencja o pozyskiwaniu środków od darczyńców indywidualnych oraz firm na działania organizacji pozarządowych – CEE Fundraising Conference. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia jest „Fundraising in a World of Big Data”. FAOO jest partnerem tego wydarzenia.

czytaj więcej

Mobile Fundraising dla NGO – drugie webinarium Nicka Allena o tym, jak zainteresować i zaangażować darczyńcę za pomocą smartfona

31.08.2018

4 września, 16:00 - zapraszamy na spotkanie o mobile fundraisingu, prowadzone przez Nicka Allena, szefa agencji Open America (Stany Zjednoczone). Podczas webinarium Nick będzie kontynuował tematy poruszone wstępnie w lipcu, m.in.: przygotowanie strategii mobile dla organizacji krok po kroku, redagowanie komunikatów fundraisingowych, kryteria wyboru akcji i kampanii, które sprawdzą się przy wykorzystaniu kanału „mobile”.

czytaj więcej