Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Ruszyła rekrutacja do VIII edycji PROMENGO – czekamy na Ciebie?

 

Do 5 czerwca czekamy na zgłoszenia od menedżerów i menedżerek organizacji pozarządowych, którzy chcą skuteczniej zarządzać – ruszamy z VIII edycją Programu Menedżerowie NGO PROMENGO!

Program Menedżerowie NGO PROMENGO to roczny program rozwojowy, do którego zapraszamy tych, którzy – podobnie jak my – wierzą, że zapał i chęć do działania nie zastąpią konkretnej wiedzy i umiejętności. Takim osobom proponujemy naukę zorganizowaną w dziewięć ścieżek tematycznych, obejmujących kluczowe obszary działania organizacji pozarządowych.

 

Czym się będą zajmować osoby uczestniczące w PROMENGO?

Zapraszamy do udziału w 9 ścieżkach tematycznych:

  1. Planowanie strategiczne.
  2. Marketing.
  3. Fundraising.
  4. Elementy prawa w praktyce organizacji pozarządowych.
  5. Zarządzanie zasobami ludzkimi.
  6. Zarządzanie finansami.
  7. Zarządzanie projektami.
  8. Zarządzanie zespołem.
  9. Umiejętności interpersonalne.

Każda ścieżka to kurs online oraz powiązany z nim test, dwudniowe szkolenie stacjonarne oraz praca zaliczeniowa, o charakterze diagnostycznym lub wdrożeniowym, przy której przygotowaniu można liczyć na indywidualne wsparcie trenerek i trenerów.

Co oferujemy w ramach PROMENGO?

1. Kompleksową bezpłatną ofertę programową, obejmującą najważniejsze obszary kompetencji menedżerskich. Wszystko w jednym miejscu, w ramach jednego programu.

2. Dostęp do najlepszych specjalistów – osób łączących doświadczenie trenerskie z doświadczeniem wieloletniej pracy na rzecz organizacji lub specjalizujących się w wybranych aspektach zarządzania w ramach działalności dydaktyczno-naukowej.

3. Nacisk na użyteczność nauczania. Przekładanie zdobywanej wiedzy i umiejętności na praktykę. Zadania zaliczeniowe to okazja do wprowadzenia zmian w organizacji, na które dotąd brakowało czasu lub kompetencji.

4. Wiele możliwości korzystania z doświadczeń innych menedżerów. Wiedzieć, jak radzą sobie z problemami menedżerskimi inni, usłyszeć słowa wsparcia od kogoś, kto rozumie twoją sytuację - bywa bezcenne.

5. Różnorodność form i podejść do nauczania, co pozwala uwzględnić różne style uczenia się.

6. Okazję do zmobilizowania się, by zająć się rozwojem – organizacji i swoim własnym.

Dla kogo jest PROMENGO?

Program skierowany jest do osób zarządzających organizacjami pozarządowymi, do tych, które mają realny wpływ na ich funkcjonowanie i mają już swoje własne, wcześniejsze doświadczenia menedżerskie. I są pewne, że zarządzania można i warto się uczyć.

Do uczestnictwa w Promengo zapraszamy osoby, które:

1. Faktycznie pełnią funkcje menedżerskie w organizacji pozarządowej.

2. Mają minimum 2 lata doświadczenia w zarządzaniu.

3. Pracują w organizacjach z liczącymi się osiągnięciami, stałym zespołem i własnym majątkiem.

4. Chcą się uczyć po to, by lepiej zarządzać.

5. Mają wizję zmiany, jaką chcą wprowadzić w swojej organizacji; są zdeterminowane, by tę zmianę wdrożyć.

6. Rozumieją, że dobre zarządzanie wymaga systemowego myślenia i opiera się na takich wartościach, jak: usamodzielnianie ludzi, stałe kwestionowanie przyjętych schematów działania i ciągłe doskonalenie.

Program adresowany jest przede wszystkim do prezesów, członków zarządu, dyrektorów i kierowników (odpowiedzialnych za wydzielone obszary funkcjonalne lub zarządzających samodzielnymi jednostkami organizacyjnymi). Uczestnikami Programu mogą być również koordynatorzy kluczowych projektów organizacji, kierujący stałymi zespołami i posiadający uprawnienia do autonomicznego podejmowania decyzji w obszarze zarządzania projektem.

Bardzo zachęcamy, ale od razu też uprzedzamy - uczestnictwo w Programie jest solidnym wyzwaniem – wymaga czasu, systematyczności, utrzymania motywacji do nauki przez blisko rok, czasem także rezygnacji z innych możliwości rozwojowych. Ale warto!

Jak się zgłosić?

Na zgłoszenia do PROMENGO czekamy do 5 czerwca. Zgłosić się można tylko poprzez formularz zgłoszeniowy, dostępny pod poniższym linkiem. Uwaga! Formularz to nie czysta formalność – komisja rekrutacyjna uważnie czyta i uwzględnia w ocenie nie tylko „twarde dane” na temat osoby ubiegającej się o udział i jej organizacji, ale też motywację kandydatów i kandydatek.

Formularz zgłoszeniowy

Więcej informacji PROMENGO?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o PROMENGO, poznać szczegółowy program nauczania, kadrę, harmonogram, zasady rekrutacji itp. – zapraszamy do sekcji poświęconej PROMENGO na naszej stronie www.

Więcej o Promengo

Powrót do listy