Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Promengo po raz 7. Czekamy na zgłoszenia!

Do wtorku 2 lutego 2021 czekamy na zgłoszenia do Programu Menedżerowie NGO PROMENGO – rocznego, bezpłatnego kursu zarządzania organizacjami pozarządowymi. Dlaczego warto się uczyć w czasach pandemii? Uważamy, że okres kryzysu i niepewności, który obecnie przeżywamy, to dobry moment na krytyczne przyjrzenie się organizacji i wprowadzenie zmian, które pchną ją na nowe tory.

Promengo łączy szkolenia stacjonarne, naukę online, wymianę doświadczeń oraz praktyczne wdrażanie indywidualnych rozwiązań zarządczych. Do tej pory wzięło w nim udział ponad 250 osób z całej Polski.

Cykl szkoleń obejmuje 9 obszarów tematycznych: fundraising, zarządzanie zespołem, planowanie strategiczne, elementy prawa w praktyce organizacji pozarządowych, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing, zarządzanie projektami, zarządzanie finansami i umiejętności interpersonalne.

Udział w programie to ok. 260 godzin nauki, w tym ok. 140 godzin przeznaczonych na szkolenia stacjonarne oraz ok. 120 godzin na samodzielną naukę online oraz wykonywanie zadań zaliczeniowych. Decyzja o tym, czy dane zajęcia będą organizowane w formie stacjonarnej czy zdalnej zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Otwarcie programu odbędzie się 26 lutego 2021 natomiast ostatni zjazd szkoleniowy zaplanowaliśmy na początek grudnia bieżącego roku.

Dla kogo Promengo?
Do programu zapraszamy wszystkich, którzy wierzą, że do dobrego, efektywnego i sprawnego kierowania nie wystarczą: zapał, entuzjazm i poświęcenie, ale też niezbędna jest konkretna wiedza i umiejętności. Aplikujące osoby powinny aktualnie pełnić funkcje menedżerskie w organizacjach pozarządowych oraz móc wykazać się minimum 2-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. Promengo zostało przygotowane dla osób, które pracują w doświadczonych organizacjach – posiadających stały zespół i własny majątek.

Więcej informacji?

Przed wysłaniem aplikacji prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie internetowej w zakładce Promengo. Szczególnie istotny jest harmonogram zajęć, regulamin programu oraz opis kryteriów, które powinny spełnić osoby aplikujące.

Jak się zgłosić?

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać do wtorku 2 lutego 2021. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 15 lutego 2021 r.

Wykorzystaj okazję, aby w niecały rok stać się lepszym menedżerem i lepszą menedżerką! 
Zdobądź nowe kompetencje, poszerz własne horyzonty – zmień siebie oraz swoją organizację.

PROMENGO realizowane jest przez Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Powrót do listy