Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Kadra

 

Do 10 maja 2024 r. trwa rekrutacja do 11 edycji Szkoły Fundraisingu FAOO.

Piotr Henzler
Socjolog, trener i superwizor. Autor i realizator programów edukacyjnych dla organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. Wcześniej dziennikarz, redaktor naczelny portalu Pracuj.pl. Autor i twórca materiałów reklamowych, promocyjnych i informacyjnych dla mediów elektronicznych i organizacji pozarządowych. Członek zespołu FAOO.

Lidia Kuczmierowska
Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (zarządzanie i marketing) oraz studiów Executive MBA na Akademii Koźmińskiego. Doktorantka zarządzania. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się prowadzeniem szkoleń i doradztwa. Szkoliła w Polsce, Ukrainie, Białorusi, Kosowie i Chorwacji. Ma także ponaddwudziestoletnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami pozarządowymi i biznesem.

Mariusz Onuch
Szef fundraisingu w fundacji Greenpeace Polska, związany z organizacja od 2009 roku. Od początku zajmował stanowiska związane pozyskiwaniem funduszy od osób indywidualnych. Jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów w Polsce zajmujący się fundraisingiem bezpośrednim (Direct Dialogue). Z wykształcenia geograf, absolwent Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Andrzej Pietrucha
Trener i ekspert ds. fundraisingu. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim, Charity Marketing and Fundraising w Cass Business School w Londynie oraz Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Od ponad 20 lat związany z organizacjami pozarządowymi. Członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Pracował dla Fundacji ITAKA, Fundacji BOŚ, Fundacji Batorego, od 2014 – członek zespołu FAOO.

Magda Sadłowska
Fundraiserka i menedżerka z 20-letnim stażem. Jako członkini zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę była odpowiedzialna za budowanie bezpieczeństwa finansowego oraz PR i komunikację w organizacji. Wcześniej zarządzała zespołem fundraisingu w Amnesty International. Szkoli i wspiera NGO w tworzeniu strategii i planów komunikacyjno-fundraisngowych. We współpracy z firmą Enxoo tworzy rozwiązania do digitalizacji i automatyzacji działań organizacji pozarządowych.

Michał Serwiński
Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca. Od 15 lat zawodowo związany z organizacjami społecznymi. Doświadczenia zdobywał m.in. w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Polskiej Akcji Humanitarnej i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Redaktor prowadzący bloga Sektor 3.0, współtwórca agencji hellooctopus.org. Współpracuje, szkoli i doradza organizacjom społecznym w zakresie fundraisingu, komunikacji i nowych technologii.

Grzegorz Wiaderek
Prawnik. Członek zarządu i współzałożyciel Instytutu Prawa i Społeczeństwa. W latach 1999-2011 koordynator Programu Prawnego Fundacji Batorego. Wcześniej przez 4 lata był pracownikiem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Autor publikacji z zakresu prawa dotyczącego organizacji pozarządowych. Ekspert oceniający wnioski o dotacje w ramach różnych programów grantowych. Posiada bogate doświadczenia doradcze i szkoleniowe. Członek zespołu FAOO.