
Chcesz zarządzać skuteczniej, unikać błędów i podejmować lepsze decyzje? Zapraszamy menedżerki i menedżerów organizacji pozarządowych na bezpłatny kurs, który wzmocni kompetencje krytycznego myślenia i przełoży się na lepsze funkcjonowanie Twojej organizacji.
Krytyczne myślenie od lat pojawia się w czołówce najbardziej cenionych lub najbardziej przyszłościowych kompetencji, potrzebnych na nowoczesnym rynku pracy. Wprawdzie rzadko pojawia się na pierwszym miejscu, ale np. w świeżo opublikowanym (styczeń 2025) raporcie Future of Jobs wydanym przez World Economic Forum, na pierwszym miejscu najbardziej pożądanych kompetencji jest „myślenie analityczne”. Nie jest to wprawdzie wprost „ myślenie krytyczne”, ale trudno myśleć analitycznie, nie myśląc krytycznie.
Podczas kursu dowiesz się m.in.:
- Jak efektywnie oceniać prawdziwość i przydatność informacji.
- Jak rozpoznawać i neutralizować dezinformację i manipulację.
- Jak unikać błędów logicznych i poznawczych w zarządzaniu.
- W jaki sposób rozwijać kompetencje analityczne i wspierać nimi funkcjonowanie organizacji.
- Jak stosować myślenie krytyczne w codziennych procesach decyzyjnych i planistycznych.
- Jak identyfikować uprzedzenia, stereotypy i błędne założenia w myśleniu swoim i innych.
- W jaki sposób skutecznie komunikować się z zespołem, by unikać nieporozumień.
- Jak wdrażać procesy myślenia krytycznego w funkcjonowanie organizacji i w jej codziennych procedurach.
- Jak usprawnić proces podejmowania decyzji w zespole, bazując na solidnych analizach i faktach.
Dla kogo jest ten kurs?
Do uczestnictwa w kursie „Krytyczne myślenia w zarządzaniu organizacją” zapraszamy osoby, które wierzą, że krytyczne myślenie jest ważnym elementem życia i pracy zawodowej, a jego stosowanie pozytywnie wpływa na działanie organizacji. I są gotowe na to, aby podniesieniu kompetencji z tego obszaru poświęcić kilkadziesiąt godzin pracy grupowej i samodzielnej.
Program skierowany jest do osób pełniących funkcje menedżerskie w organizacjach [pozarządowych. Ważne, aby to były osoby mające realny wpływ na organizację, samodzielnie zarządzający ludźmi i powierzonymi im zasobami, dzięki czemu szansa na wdrożenie pomysłów i rekomendacji powstałych w czasie uczestnictwa w kursie będzie większa.
Program kursu
Kurs składa się z 3 szkoleń stacjonarnych (w Warszawie), 2 spotkań zdalnych i – jak zawsze w FAOO – edukacji zdalnej i przygotowania prac zaliczeniowych. Rozpoczynamy 19 marca, kończymy (zdalnie) 25 czerwca 2025.
W programie m.in:
- Krytyczne myślenie – krytyczne kompetencje
- Krytycznie o „krytycznym myśleniu”
- Krytyczne myślenie na co dzień
- Krytyczne myślenie w praktyce zarządczej
Szczegółowe informacje o programie znajdziesz tutaj.
Rekrutacja
Zgłoszenia przyjmujemy do 22 lutego 2025 r. poprzez formularz zgłoszeniowy. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 26 lutego 2025 r..
Uwaga, w formularzu pytamy o motywację do udziału w kursie. To ważne pytanie.
Więcej informacji?
Przejrzysz szczegółowy program kursu "Krytyczne myślenie w zarządzaniu organizacją"
Zapoznaj się z Regulaminem kursu "Krytyczne myślenie w zarządzaniu organizacją"
Kurs organizowany jest dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Powrót do listy