Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

Szkoła Fundraisingu po raz jedenasty. Dołączysz?

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji bezpłatnego kursu FAOO dla osób zajmujących się pozyskiwaniem funduszy dla NGO. Szkoła łączy zajęcia stacjonarne, naukę online, wymianę doświadczeń oraz indywidualne prace wdrożeniowe. Na zgłoszenia czekamy do piątku 10 maja 2024.

Celem naszej szkoły jest wzmocnienie kompetencji potrzebnych do wypracowania strategii pozyskiwania środków, budowania relacji z darczyńcami oraz prowadzenia bieżących działań fundraisingowych, służących wzmacnianiu stabilności i potencjału finansowego organizacji.

 


Dlaczego warto się zgłosić?

  1. Weźmiesz udział w półrocznej, intensywnej przygodzie edukacyjnej, podczas której skorzystasz z doświadczeń innych fundraiserek i fundraiserów.
  2. Czeka Cię 100 godzin nauki, w tym 64 godziny poświęcone tylko na szkolenia stacjonarne.
  3. Po przygotowaniu każdej pracy zaliczeniowej otrzymasz pisemną informację zwrotną od trenerki lub trenera.
  4. Na koniec masz szansę dostać imienny certyfikat i dołączyć do ponad 150 zadowolonych absolwentek i absolwentów dziesięciu wcześniejszych edycji szkół FAOO.

Jak wygląda program?
Szkoła składa się z czterech dwudniowych szkoleń stacjonarnych w Warszawie, jednego szkolenia zdalnego (pół dnia), dwóch webinariów oraz czterech kursów e-learningowych z testami. Jednym z kluczowych elementów kursu jest samodzielne opracowanie czterech zadań. Szkolenia poprowadzi doświadczony zespół trenerski FAOO: Lidia Kuczmierowska, Piotr Henzler, Grzegorz Wiaderek i Andrzej Pietrucha, a także stale współpracujący z organizacją: Magda Sadłowska i Michał Serwiński.

Tematy szkoleń:

  1. Wprowadzenie do tematu i strategiczna perspektywa fundraisingu
  2. Marketing i komunikacja w fundraisingu
  3. Metody i techniki pozyskiwania środków oraz ich prawne uwarunkowania
  4. Podstawy komunikacji fundraisingowej w Internecie
  5. Planowanie kampanii fundraisingowej

Kto może uczestniczyć?
Zapraszamy organizacje aktywne od przynajmniej dwóch lat, dysponujące budżetem i stałym zespołem. Osoba zgłaszająca się do udziału w kursie musi mieć minimum roczny staż pracy związanej z pozyskiwaniem środków w organizacji, z ramienia której zgłasza się do udziału w Szkole. W pierwszej kolejności przyjmowane będą osoby z organizacji zlokalizowanych poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Jak wygląda organizacja nauki?
Szkolenia stacjonarne organizowane są raz w miesiącu – w środy i czwartki. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 5-6 czerwca 2024, a ostatni zjazd odbędzie się w dniach 2-3 października 2024.

Udział w kursie jest bezpłatny, jednak osoba uczestnicząca musi pokryć we własnym zakresie koszty podróży i zakwaterowania związane z udziałem w szkoleniach stacjonarnych. Dla organizacji które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej przewidziano ograniczoną liczbę dotacji na dofinansowanie części kosztów podróży.

Jak się zgłosić?
Do 10 maja 2024 należy wypełnić i wysłać formularz online. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 14 maja 2024.

Więcej informacji?
Przed wypełnieniem aplikacji prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami na temat kursu:

- pobierz Program Szkoły Fundraisingu FAOO

- pobierz Regulamin Szkoły Fundraisingu FAOO.

Szkoła jest organizowana dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Powrót do listy