Wspieramy menedżerów NGO, by ich organizacje zmieniały świat na lepsze

V edycja PROMENGO - zapraszamy menedżerów i menedżerki organizacji pozarządowych!

Do 30 marca trwa rekrutacja do V edycji PROMENGO - bezpłatnego programu rozwojowego dla menedżerów i menedżerek Trzeciego Sektora. 9 obszarów zarządzania organizacjami pozarządowymi, kursy e-learningowe i warsztaty stacjonarne, wdrożeniowe projekty zmieniające funkcjonowanie organizacji - tak w największym skrócie wygląda ten program. Zapraszamy!

Program Menedżerowie NGO [PROMENGO] to unikalne, bezpłatne przedsięwzięcie edukacyjne adresowane do kadry menedżerskiej organizacji pozarządowych, niezależnie od ich profilu działalności, formy prawnej, doświadczenia czy liczby zrealizowanych projektów.

PROMENGO zorganizowane jest wokół 9 obszarów tematycznych, każdy z nich składa się z materiałów edukacyjnych online, dwudniowergo szkolenia stacjonarnego oraz projektu wdrożeniowego (pracy zaliczeniowej) i indywidualnych konsultacji eksperckich.

Jakie to obszary?

 1. Planowanie strategiczne.
 2. Marketing.
 3. Fundraising.
 4. Elementy prawa w praktyce organizacji pozarządowych.
 5. Zarządzanie zasobami ludzkimi.
 6. Zarządzanie finansami.
 7. Zarządzanie projektami.
 8. Zarządzanie zespołem.
 9. Umiejętności interpersonalne.

Do uczestnictwa w PROMENGO zapraszamy osoby, które:

 1. Faktycznie pełnią funkcje menedżerskie w organizacji pozarządowej.
 2. Mają minimum 2 lata doświadczenia w zarządzaniu.
 3. Pracują w organizacjach z liczącymi się osiągnięciami, stałym zespołem i własnym majątkiem.
 4. Chcą się uczyć po to, by lepiej zarządzać.
 5. Mają wizję zmiany, jaką chcą wprowadzić w swojej organizacji; są zdeterminowane, by tę zmianę wdrożyć.
 6. Rozumieją, że dobre zarządzanie wymaga systemowego myślenia i opiera się na takich wartościach, jak: usamodzielnianie ludzi, stałe kwestionowanie przyjętych schematów działania i ciągłe doskonalenie.

Program adresowany jest przede wszystkim do prezesów, członków zarządu, dyrektorów i kierowników (odpowiedzialnych za wydzielone obszary funkcjonalne lub zarządzających samodzielnymi jednostkami organizacyjnymi). Uczestnikami Programu mogą być również koordynatorzy kluczowych projektów organizacji, kierujący stałymi zespołami i posiadający uprawnienia do autonomicznego podejmowania decyzji w obszarze zarządzania projektem.

Powinni to być praktycy mający realny wpływ na organizację, samodzielnie zarządzającymi ludźmi i gospodarujący powierzonym im majątkiem. To z myślą o nich zaprojektowany został Program i to oni skorzystają z niego w największym stopniu.

Dlaczego warto? Promengo to:

 1. Kompleksowa bezpłatna oferta programowa, obejmująca najważniejsze obszary kompetencji menedżerskich. Wszystko w jednym miejscu, w ramach jednego programu.
 2. Dostęp do najlepszych specjalistów – osób łączących doświadczenie trenerskie z doświadczeniem pracy w organizacjach lub specjalizujących się w wybranych aspektach zarządzania.
 3. Nacisk na użyteczność nauczania. Przekładanie zdobywanej wiedzy i umiejętności na praktykę. Wymaganym elementem zaliczenia każdego przedmiotu jest zadanie wdrożeniowe, które może stać się okazją do wprowadzenia potrzebnych zmian w organizacji.
 4. Możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z innymi praktykami – menedżerami NGO – podczas warsztatów stacjonarnych oraz aktywności online.  
 5. Indywidualna informacja zwrotna od trenerów na temat poprawności wykonania zaliczeniowych zadań wdrożeniowych.
 6. Uniwersalność nauczania zapewniana przez różnorodność metod i form kształcenia oraz modeli i podejść prezentowanych przez trenerów. Każdy ma szansę znaleźć rozwiązania najlepiej pasujące do własnego stylu uczenia się, zarządzania i sytuacji w organizacji.
 7. Zastosowanie e-learningu pozwalające na uelastycznienie kształcenia. Możliwość uczenia się dowolnego dnia, o dowolnej porze, z jakiegokolwiek miejsca z dostępem do internetu.

Rekrutacja trwa do 30 marca,
a szczegółowe informacje znajdziesz pod poniższymi linkami:

Promengo – program nauczania

Harmonogram V edycji Promengo

Kadra

Jak się zgłosić/proces rekrutacji

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin Promengo

Wykorzystaj okazję, aby w niecały rok stać się lepszym menedżerem!

Zdobądź nowe kompetencje, poszerz własne horyzonty, odmień swoją organizację!

PROMENGO realizowane jest przez Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Powrót do listy